Garmagudal!
Erhan piroğlu

Garmagudal!

Reklam

Ünal KARAMAN: “Siz kalkacaksınız, dün orada inşaat yaparken, baraj yaparken, ihale almışken, gazetecilik yaparken bugün futbolun patronu olmuşsunuz, futbolu konuşuyorsunuz. Nerede futbola sahiplenecek insanlar? 
 

Maçtan kalanlar
Beşiktaş maçından sonra verdiği röportajda kendini net açıkladı: “Yapacak bi şey yok!”
Şimdi; hiç teknik analiz, kötü sonuçların nedeni veya kulüp yönetiminde şirketleşme, kurumlaşma falan..
Bunlara gerek yok!
Olayın en basit ve temel kuralı yok olmuş. Nedir o?
En basit şekilde bir takım teknik patron getirir çünkü; “yapacak bişey yok”tur artık. Teknik patronu bir şey yapsın diye getirir.
Bir teknik patron “yapacak bi şey yok” derse, bunun çözümü ya istifadır.  Veyahut kulüp doktoru, masör, teknisyen, mağaza yöneticisi, bina müdürü, malzemeci bulacak çözümü.
Öyle ya!

Yani olay baştan kopmuş.
---
Futbol camiası
Klasik sözdür, “futbolu futbolu bilenler,  oynayanlar, içinden gelenler yönetmelidir”. Ünal’ın dediği gibi, ihale alanlar, inşaat işiyle uğraşanlar veya gazeteciler, değil.

Biri geliyor duygusal ve taraftar hislerine hitap ederek hareket ediyor, masaya yumruğu vuruyor, lafını esirgemiyor. Ama futbolun dinamikleri, temel taşları adına bir adım ileri gitmek yok.
Diğeri buyuruyor, prezantabl, kısa pantolon ve modernite ile vizyon… bunlar gibi “ciks” görünen ama insanın içini şişiren boş sözler israfı. Ama ikisi bir arada nedense olmuyor, hem vizyon hem hakkı koparıp alan.
Yani hem armut hem elma hem portal hem mandalina.
Yani gerektiği yerde masaya yumruğunu vuracak ama kovboy gibi ortalıkta esip savurup kendini küçültmeyecek.
Yani gerektiği yerde prezantabl olacak, beyefendi olacak ama Trabzonspor duruşunu da çizgilerini de kimseye ezdirmeyecek.
---
Doğruya doğru
Rıza hoca ilk gündeme geldiğinde demiştik ki: “Rıza hoca bu Fırsatı iyi değerlendirirse, kendi çıtasını da yükseltir, Trabzonspor’u da yükseltir. Yıllardır Trabzonspor’da bizim toprakların o nemli havasına karışıp giden mücadele Rıza hocanın mücadeleci futboluyla geri gelebilir dedik. Ancak bir şartla: Rıza hoca hem kendini hem çıtasını hem hedefini büyütecek ve Trabzonspor’un her zaman şampiyonluk oynayan bir takım olduğunu unutmayacak.
Olur, gibi gösterip sol vurdu.
Yani kendine verilen fırsatı, yapacak bir şey yok, diye diye geçmiş olsun olduk.

İşte görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok(!)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'da flaş gelişme!
Trabzonspor'da flaş gelişme!
Ağaoğlu: Keşke 5 iş olsa
Ağaoğlu: Keşke 5 iş olsa